Komplexní úklid - vodní kámen

Klávesové zkratky na tomto webu
Na obsah stránky

Úklid pro vás

Naše adresa

  • Komplexní úklid
  • Marcel Lebduška
  • Šatrova 662/1, Praha 4
  • Tel.: +420 603 444 507
<< Zpět na stránku Tipy

Odstraňujeme vodní kámen

Odstranění vodního kamene, který se usazuje v místech, kam se snadno dostaneme, není jistě žádný velký problém. Ale co vodní kámen v potrubích, teplovodních kotlích či radiátorech?

Jde to i bez chemie

Existují i levnější řešení, než výměna zcela zaneseného potrubí za nové. Chemické přípravky můžeme použít i na bojlery nebo tělesa průtokových ohřívačů, ale je tu ještě jedna, méně agresivní a praktičtější možnost.

Tvorbě vodního kamene (usazenin, způsobených uvolňováním minerálů z vody) se dá zabránit fyzikální cestou, ekologicky a hlavně trvale pomocí speciálních magnetických komor.

To jsou přístroje, které díky působení magneticky upravených molekul pomalu rozmělňují již vzniklé usazeniny. Ty pak odtečou v podobě kalu společně s vodou a zabraňují vzniku nového vodního kamene. Minerály jednoduše nekrystalizují a neváží se na stěnu potrubí nebo jiný povrch, naopak se vzájemně odpuzují.

Řešení i pro zcela zanesené potrubí

Magnetická komora může být řešením i pro domy, ve kterých je potrubí zarostlé vodním kamenem.

Podle typu využití se vyrábí v několika velikostech, od úpravny pro malé byty až po zařízení pro dvougenerační domy. Lze ji použít do rozvodu teplé a studené vody v bytových jádrech, pro průtokové ohřívače a bojlery, na ramínko vodovodní baterie, pro kotle nebo pračky a myčky či zavlažovací systémy.

Komora se obvykle montuje do potrubí, před zařízení, které chcete chránit před vodním kamenem. Tam, kde je veřejný vodovod, se umisťuje pokud možno hned za vodoměr.

Životnost magnetické komory je zhruba třicet let. Výrobci poskytují většinou pětiletou záruku. Výhodou je, že toto zařízení nevyžaduje žádnou údržbu, stačí ho namontovat a pak už se o něj nemusíte nikdy starat.

Ceny komory se pohybují podle velikosti od 1000 do 20 000 Kč. Když si spočítáte, kolik peněz utratíte během třiceti let za změkčovače vody, zjistíte, že koupě magnetické komory je mnohem úspornějším (a ekologičtějším) řešením.

<< Zpět na stránku Tipy

© 2008 - 2010, Komplexní úklid - Marcel Lebduška

Kontakty | Mapa stránek | Na začátek stránky